У публічно-шкільній бібліотеці-філії с. Хрінники проведено народознавчу годину «Масниця, масниця, яка ти красна!»

Дата: 12.03.2021 15:24

Масниця є одним з найстаріших свят. Справжня забава, яка зберегла свої традиції в наші дні з язичницької культури. Це смачне і неймовірно ситне свято триває цілий тиждень, який передує настанню Великого посту. Масниця символізувала прихід весни та пробудження природи. Древні слов’яни відзначали “проводи зими” та початок весни і весняного землеробства. В цей день вшановували Сонце, яке несло тепло і пробуджувало природу, тому й готували жертовний хліб, схожий на це небесне світило – млинець.

12 березня у публічно-шкільній бібліотеці-філії с. Хрінники проведено народознавчу годину «Масниця, масниця, яка ти красна!» Під час якої бібліотекар Наталія Майдан розповіла присутнім історію виникнення Масниці. Діти уважно слухали про народні традиції святкування Масниці в Україні.

По закінченню заходу всі бажаючі посмакували духмяним чаєм та смачними млинцями.