Засідання комісії

Дата: 11.03.2021 21:25

11 березня 2021 року під головуванням Демидівського селищного голови Сергія Радченка проведено засідання міжвідомчої комісії по безаварійному пропуску весняної повені,  дощових паводків та дотримання режимів роботи Хрінницького водосховища в нерестовий період та на випадок аварійних ситуацій. Основне питання, яке розглядалося це безаварійний пропуск повеневих вод через Хрінницький водоскид. У зв’язку з передчасним наповненням водосховища уже розпочато додаткові скиди з 9 березня шляхом відкриття бокового затвору на 50 см. Представником Волинського обласного офісу водних ресурсів Ростиславом Кравчуком цей попереджувальний захід був схвалений. У зв’язку з потужними лютневими опадами північні райони Волині отримали підвищені рівні води у річках Стир і Стохід. Через це будь-які додаткові «залпові» скиди надмірної води з водосховища будуть спричиняти підтоплення низинних земель. На даний час Волинь готова до цієї води, що надходить з водосховища у скидовому режимі. Представниками Рівненського та Волинського рибоохоронного патруля було висловлено сподівання щодо збереження оптимального рівневого режиму водосховища  під час нерестового періоду 2021 року. У підсумку членами міжвідомчої комісії було схвалено протокольне рішення, яке було доведено представникам експлуатаційних організацій. Представниками управлінь водних ресурсів вкотре було наголошено керівництву громади щодо внесення змін у режим роботи Хрінницького водосховища.

У свою чергу голова громади Сергій Радченко висловив перед присутніми представниками з Волині свою позицію у зв’язку з необізнаністю з рішенням Державного управління екології у Волинській області, щодо віднесення Хрінницького водосховища до так званої «смарагдової» зони та можливі наслідки цього регламентуючого акту.