ЗВІТ

про виконання заходів щодо попередження та профілактики корупційних правопорушень в Демидівській селищній раді на 2020 рік

Під час  виконання заходів щодо попередження та профілактики корупційних правопорушень в Демидівській селищній раді на 2018-2020 роки необхідно керуватися Конституцією та законами України, а також указами Президента України і постановами Верховної Ради України, актами Кабінету Міністрів України, міжнародними договорами України, Положенням про уповноважену особу з питань запобігання та виявлення корупції у Демидівській селищній раді та її виконавчих органах, іншими актами законодавства.

Основною метою вищезазначених передбачених заходів є попередження та профілактика корупційних правопорушень в Демидівській селищній раді.

Згідно з планом зазначених заходів уповноваженою особою з питань запобігання та виявлення корупції у Демидівській селищній раді надано методичні рекомендації щодо заповнення електронних декларацій на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції, згідно Роз’яснень №1 від 13.02.2020 року та №2 від 01.04.2020 року «Щодо застосування окремих положень Закону України «Про запобігання корупції» стосовно заходів фінансового контролю» та Роз’яснення №9 від 26.08.2020 року «Щодо застосування окремих положень Закону України «Про запобігання корупції» стосовно подання декларацій кандидатами у депутати Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад, на посади сільських, селищних, міських голів та особами, обраними на ці посади».

Перевірено факт подання електронних декларацій посадовими особами Демидівської селищної ради шляхом пошуку та перегляду інформації в публічній частині Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції, а саме щорічна, перед звільненням та після звільнення та кандидата на посаду  у відповідні строки.

Повідомлення в Національне агентство з питань запобігання корупції про факт неподання чи несвоєчасного подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування не проводилося, оскільки не було виявлено факт неподання чи несвоєчасне подання відповідного типу декларації особою, уповноваженою на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Відділом організаційно-кадрової роботи апарату виконавчого комітету забезпечено подання особами, які претендують на зайняття посад у Демидівській селищній раді, відомостей про працюючих близьких осіб, попереджено про вимоги, спеціальні обмеження та заборони, встановлені Законами України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про службу в органах місцевого самоврядування» та «Про запобігання корупції». Вжито заходи стосовно подання працюючими особами (одноразово) для подальшого долучення до особової справи інформації про близьких осіб, які працюють у відповідному органі.

Проведено роз’яснювальну роботу серед посадових осіб з питань дотримання вимог законів України з набранням чинності та внесенням змін до нормативно-правових актів антикорупційної спрямованості, а саме: «В антикорупційному законодавстві набирає чинності низка норм…», «До уваги суб’єктів декларування!», «Представники НАЗК роз’яснили проблемні питання декларування…», «Покрокова інструкція: як фізична особа може отримати довідку про свої доходи в Електронному кабінеті платника?», «В НАЗК дали відповіді на популярні запитання щодо декларування», «Антикорупційне декларування – чого НАЗК радить звіряти дані з держреєстрами», «Заповнення декларацій: втратили чинність деякі роз’яснення НАЗК», «Роз’яснення щодо декларування 2020», «НАЗК роз’яснює, як подавати декларації за новими правилами», «Конфлікт інтересів у діяльності посадових осіб місцевого самоврядування та депутатів місцевих рад», «Кампанію декларування – 2020 продовжено до 01 червня», «Алгоритм дії особи у зв’язку із виникненням конфлікту інтересів», «Окремі види обмежень, пов’язаних із конфліктрм інтересів: обмеження щодо одержання подарунків», «Долучайтеся до обговорення документу», «Обмеження щодо сумісництва та суміщення», «До уваги депутатів Демидівської селищної ради сьомого скликання», «До уваги депутатів Демидівської селищної ради восьмого скликання».

Відділом організаційно-кадрової роботи апарату виконавчого комітету селищної ради ведеться своєчасне оновлення на офіційному веб-сайті Демидівської селищної ради рубрики щодо запобігання та протидії корупції.

Протягом звітного періоду вжито всі необхідні заходи щодо попередження та профілактики корупційних правопорушень в Демидівській селищній раді.