#Зроби_фото_з_хусткою

З давніх-давен хустка для українців була символом жіночності, вірності й кохання, а також оберегом. Дівчата та жінки носили її протягом усього року. При цьому хустина була обов'язковим головним убором заміжньої жінки.

7 грудня відзначається Всесвітній день української хустки. В Україні започатковано Флешмоб, який має назву: "Зроби фото з хусткою", під час якого кожна жінка прикрашає себе автентичним аксесуаром та демонструє багатовікову красу української жінки. Введення такого свята на державному рівні ініціювали вінницькі активісти. Також хустка була маркером соціального стану жінки: молодиці носили білі або яскраві хустки, старші жінки – темні, вдови – чорні. Водночас хустина свідчила й про рівень достатку родини, адже заможні жінки носили хустки із дорогих тканин, бідні – із дешевших. Хустину використовували й у різних обрядах, зокрема весільних. Найпопулярніший – покриття голови нареченої хусткою. Це символізувало вихід із дівоцтва та початок заміжнього життя. Ця традиція, до речі, збереглася в Україні й донині. Бібліотечні працівники Демидівської громади також приєдналися до флешмобу, закликаємо і вас, любі читачі, одягнути українську хустку, помилуватися своєю вродою і красою хустки, доторкнутися до історичних, народних джерел.