Дата: 18.08.2020 16:51

В читальній залі центральної бібліотеки оформлено народознавчу виставку - експозицію «Три празники в гості». Читачі бібліотеки матимуть нагоду ознайомитись з літературою, яка розповідає про те, що в серпні ми відзначаємо три християнських народних свята - три Спаса. Слово «спас» - скорочена назва, створене народом, від форми «рятівник», яким церква вважала саме Ісуса Христа: 14серпня - медовий Спас, Спас на воді, або Маковея. В церковному календарі - це день семи мучеників Маковеїв. 19 серпня –свято Преображення Господнє, або Яблучний спас. У цей день Христос явився своїм учням у світлі божественної слави, демонструючи єдність Святої Трійці. 29 серпня – третій Спас, або як в народі кажуть Горіховий, встановлене церквою на честь перенесення з Едеси до Константинополя Нерукотворного образу Господа Ісуса Христа. Мир Вам і Вашим Сім’ям.