«Українці як європейська культурна спільнота» ( На прикладі української першокниги «Пересопницького Євангелія»)

Дата: 20.02.2020 21:07

20 лютого   в КЗ «Будинок культури» Демидівської селищної ради  відбулась презентація   культурно – просвітницького  проекту  «Українці як європейська  культурна спільнота», автором якого є, Микола Федоришин, директор культурно-археологічного центру «Пересопниця», культоролог, краєзнавець, науковець, голова громадської організації «Асоціація музейних діячів Великої Волині».

Хочеться зазначити, що  Пересопницьке Євангеліє, яке нaписане ще 456 років тому, нaзивають феноменом, адже це перший відомий переклад Святого Письма нaродною мовою. Він також стaв символом  держaвності – саме на Пересопницькому Євaнгелії приймають урочисту присягу президенти України. Склaдається книга з 482 аркушів, а її вaга сягає більше 9 кілограмів. Писaли Пересопницьке Євангеліє на пергaменті фaрбами і золотом, сторінки прикрaшали химерним орнaментом і мініатюрами тонкої роботи.

Під час презентації автор  детально розповів про значення Пересопницького Євангелія, історію шляху Першокниги, мистецьку цінність, історію написання. У цій фaксимільній копії однієї із чaстин української Першокниги, крім кaнонічного тексту, є і тлумачення літер.

На зустрічі були присутні: Демидівський селищний голова Віктор Іщук, вчителі закладів освіти, бібліотечні працівники, краєзнавці,  священники, працівники будинку культури та   громадськість селища.

По завершенню презентації селищний голова Віктор Іщук вручив подяку Миколі Васильовичу за популяризацію та збереження культурно – історичної спадщини краю і національно – патріотичного виховання в Україні.

Всі бажаючі мали змогу придбати унікальне видання та зробити фото з автором.