Демидівська ОТГ долучається до боротьби із незаконним видобутком піску

Дата: 18.12.2019 14:19

На Рівненщині лише 10 суб’єктів підприємницької діяльності видобувають пісок легально. Але є й такі, що ведуть свій бізнес не чесно. Від незаконної розробки надр наноситься шкода екології, недоотримують місцеві бюджети та держава. На території Демидівської об’єднаної територіальної громади діючих піщаних кар’єрів немає, однак проблема самовільного видобутку піску присутня і неодноразово піднімалась землевласниками.

Враховуючи доручення голови обласної державної адміністрації від 28.11.2019 № дор.130/01-60/19 та з метою вжиття ефективних заходів, спрямованих на збереження природних ресурсів об’єднаної територіальної громади, рішенням виконавчого комітету селищної ради створено робочу групу з питань виявлення та припинення незаконного видобутку піску на території Демидівської селищної ради. До її складу увійшли фахівці виконавчих органів селищної ради та представник правоохоронних органів.

Жителі Демидівської ОТГ матимуть змогу повідомляти про відомі їм факти незаконного видобутку піску, всі звернення будуть опрацьовані та здійснено належне реагування. Для оперативного реагування налагоджено комунікацію з Демидівським відділенням поліції Дубенського відділу поліції ГУНП у Рівненській області.

Звертаємо увагу, що землевласники і землекористувачі мають право на видобування корисних копалин місцевого значення загальною глибиною розробки до двох метрів (відповідно до статті 23 Закону України «Про надра»).