Фото без описуУ Демидівській ОТГ стартував пілотний проект впровадження громадського бюджету. Жителі можуть подавати свої ініціативи, які будуть реалізовані селищною владою.

Прийом проектів триватиме протягом вересня і завершиться 11 жовтня. Подати ідею можна в паперовому вигляді – через пункти супроводу, а також за допомогою онлайн-сервісу «Громадський бюджет» – на сайті https://demydiv-budget.e-dem.in.ua/#/

На цій платформі буде проводитися також і голосування. На всю програму бюджету участі виділяється 200 тисяч гривень. Якщо особа ініціює проект, треба буде зібрати 10 підписів жителів ОТГ, що підтримують ідею. Автором проекту поліпшення села чи селища може стати кожен житель громади, який досяг 16-річного віку. Втілення міні-проектів буде коштувати від 10 до 50 тисяч гривень. Крім того, ініціативи повинні бути такими, щоб їх можна було реалізувати протягом одного календарного року. І головне – вони повинні бути в компетенції селищної ради.

Після того, як реєстрація заявок буде завершена, їх протягом майже двох тижнів, до 31 жовтня, будуть розглядати виконавчі підрозділи селищної ради. Потім за справу візьметься комісія в складі представників відділів селищної ради, а також депутатів і представників громадських організацій.

З 4 по 22 листопада триватиме голосування за проекти. Щоб підтримати ініціативи, жителям громади необхідно буде скористатися системою BankID і електронно-цифровим підписом. Також передбачена можливість голосування в паперовому вигляді. Це можна буде зробити в одному з 11 пунктів супроводу, пред’явивши паспорт. Проекти-переможці отримають фінансування від профільних виконавчих органів, і будуть втілювати запропоновані ініціативи.

Вичерпна інформація про умови участі та необхідні документи розміщена на сторінці https://demydivska-gromada.gov.ua/bjudzhet-uchasti-11-39-36-26-07-2019/