Фото без опису

12 серпня в Будинку культури смт Демидівка відбулась презентація пересувної виставки «Історичні екскурси в урочищі Шанків Яр», в якій взяли участь селищний голова Віктор Іщук, в.о. начальника управління освіти, культури, туризму, молоді та спорту селищної ради Олена Хмілюк, начальник відділу культури, туризму, молоді та спорту Наталія Іщук, вчителі, працівники закладів культури, молодь селища. 

Співавтор проекту Сергій Щербатюк ознайомив з проектом, виконаною роботою у напрямку популяризації історичної спадщини археологічної пам’ятки. Також поділився планами на найближчий час, анонсувавши семінар у Хрінниках. 

Археолог, учасник команди проекту Антон Панікарський під час презентації розповів про історію дослідження Шанкового Яру та найвідоміші знахідки. Серед них це найдревніше зображення рала, знаряддя рибалки-невра. Цікаво було присутнім дізнатись і про поселення готів та артефакти, пов’язані з ним – жорна і фігурку стародавнього божества Сарапіса. 

Таким чином, суто наукове надбання було представлене у популярній доступній формі, виставка зацікавить учнівську і студентську молодь. 

- Реалізація таких проектів, як "Історичні екскурси в урочищі Шанків Яр", має важливе значення як для розвитку і популяризації культурної спадщини громади, так і для підвищення конкурентоспроможності регіону в цілому. Яскравими прикладами в цьому напрямку є досвід малих сіл і містечок Польщі, де часто такі об'єкти стають джерелами додаткових надходжень до бюджету. Тут можуть проводитись тематичні фестивалі, організовуватись екскурсії, молодіжні таборування, - зазначив селищний голова Віктор Іщук.

Виставка діятиме до 18 серпня у фойє Будинку культури смт Демидівка. Згодом – помандрує містами і об’єднаними територіальними громадами Рівненщини. 

Фото без опису

Фото без опису

Проект «Історичні екскурси в урочищі Шанків Яр» реалізується громадською організацією «Сприяння розвитку села» за підтримки Українського культурного фонду.