Фото без опису

У Демидівській ОТГ проведуть інформаційну кампанію щодо створення ОСББ – результат публічної консультації

 

Демидівська селищна рада ініціює широке інформування та консультації для мешканців, які хочуть створити ОСББ. Про це домовилися на публічній консультації із заінтересованими сторонами, яку 23 липня 2019 року організувала ГО “Центр UA”.

 

На зустрічі представники місцевої влади, експерти в сфері житлового господарства та небайдужі мешканці багатоквартирних будинків обговорили можливості вирішити проблему з утриманням будинків та прибудинкових територій після змін в законодавстві, найбільш ефективні способи утримання житлового фонду громади, зростання рівня відповідальності кожного мешканця за власне житло в громаді. 

 

За словами начальника відділу економічного розвитку, інвестицій та регуляторної діяльності Демидівської селищної ради Сергія Щербатюка, селищна рада  зацікавлена у вирішенні даної проблеми після змін в законодавстві, готова сприяти в створенні ОСББ та надавати консультаційну підтримку. Наразі в громаді є тільки одне об'єднання співвласників багатоквартирних будинків. Якщо буде запит від мешканців та ініціативних груп, то влада готова напрацювати муніципальну програму для фінансової підтримки чинних та новостворених ОСББ.

 

“Ми розуміємо, що вирішення питання щодо управління багатоквартирними будинками - важливе в соціальному аспекті. В Демидівській об'єднаній територіальній громаді не багато багатоквартирних будинків, але значна частина їх мешканців - це соціально незахищені категорії категорії населення. Ми використовуємо механізм публічної консультації для пошуку найбільш прийнятного механізму управління цими будинками. Якщо це буде актуально - розробимо програму підтримки новостворених ОСББ, надаватимемо консультації для активних мешканців”, зазначив він.

 

Утім, Сергій Щербатюк також зауважив, що не варто надіятися лише на кошти бюджету громади, а тому закликав мешканців долучатися до фінансової підтримки ОСББ та залучити можливі гранти.

 

Також, як зауважив начальник відділу будівництва, ЖКГ, благоустрою, приватизації, комунальної власності та архітектури Демидівської селищної ради Василь Бурець, комунальне підприємство в громаді готове долучатися до вирішення проблеми, але не має спроможності бути управлінцем житлового фонду там, де не створено ОСББ та вкладати кошти громади в приватну власність мешканців:

 

“Якщо мешканці багатоквартирних будинків будуть готові брати на себе  відповідальність і створять достатню кількість ОСББ, ми готові створити комунальну управляючу компанію, в якій би працювали місцеві мешканці”.

 

Окремо згадали про використання частиною мешканців неприватизованого житла в багатоквартирних будинках. Правозахисник, експерт з питань житлово-комунального господарства  Гліб Олійник підкреслив, що проблема наразі є масштабною, і  мешканці мають в найкоротші строки приватизувати житло, інакше право розпоряджатися державним житловим фондом візьме на себе селищна рада і зможе надати пріоритетне право проживання в ньому згідно з наявною чергою на житло в громаді.

 

“Частина квартир не приватизована, це десь 30%. В  Рівному, наприклад, в 2016-му це було 5%. Це дуже багато для вашого селища. Після змін в законодавстві жителі  отримали для себе чіткий і недвозначний сигнал. Адже, для того, щоб стати справжніми власниками свого житла, у них залишались лічені місяці.”

 

Власники квартир почали активно цікавитись, як найшвидше реалізувати своє право на управління спільною власністю та обговорювати необхідність широкого інформування про можливості створення ОСББ своїх сусідів, навчання щодо управління майном, залучення інвестицій та грантів для вирішення проблем з житловим фондом.

 

Також, учасники консультації окреслили усю проблематику, пов'язану з управлінням багатоквартирних будинків, у випадку, якщо співвласники будинків у короткі строки не створять ОСББ. Проблеми експлуатації житлового фонду багатоквартирних будинків полягає в першу чергу в низькій поверховості будинків і їхньому старому стану. Також учасники ознайомились з нормативно-правовою базою, отримали необхідні роз'яснення та спільно з органами місцевого самоврядування знайшли оптимальні способи вирішення своїх проблем.

 

На завершення заходу представниця ГО “Центр UA” Ірина Стасюк наголосила, що робота над проблемою продовжуватиметься і після консультації.

 

“Сподіваюся, нам вдасться вийти на конкретне зважене рішення, яке дозволить змотивувати мешканців громади створювати ОСББ вже у найближчий час”, – додала вона.

 За підсумками заходу учасники домовилися проводити діалогові заходи за участі депутатів, керівництва та спеціалістів селищної ради з мешканцями, на постійній основі. Крім цього, планують запровадити консультаційні зустрічі для роз’яснення змін в законодавстві, необхідності приватизації та визначення форми управління житловим фондом для кожного з багатоквартирних будинків.

Фото без описуФото без описуФото без опису