368-ма річниця битви під Берестечком

Дата: 30.06.2019 17:25

Сьогодні, 30 червня, на території Національного історико-меморіального заповідника «Поле Берестецької битви» у с. Пляшева, відзначають 368-му річницю битви під Берестечком. Митрополит Київський і всієї України Епіфаній очолив Божественну літургію у Свято-Георгіївському чоловічому монастирі на Козацьких Могилах за участю архієреїв та духовенства з усієї України. Під час богослужіння також було звершено особливу молитву за козаків та селян, що віддали своє життя за православну віру та захист Батьківщини поблизу с. Пляшева під Берестечком ще у XVII столітті, але пам’ять про них живе і досі.

Після богослужіння відбулася урочиста хода та покладання квітів до Пам’ятника загиблим козакам.

Для всіх присутніх звучали українські патріотичні поетичні та музично-пісенні твори. А неподалік створено справжній козацькій табір, там козаки представили бойову атрибутику часів національно-визвольної війни та частували гостей смачним кулішем.

Окрім святкувань та веселощів, гості могли відвідати музей та придбати різноманітні товари – починаючи з вишиванок, глиняного посуду, виробів з дерева і закінчуючи прикрасами, різними напоями, стравами.

Діти забавлялися на атракціонах, молодь активно робила світлини на мальовничих просторах.