«Писанка – символ життя»

Дата: 06.05.2019 09:01

Хай сповнює душу краса Великодня
І радість оселиться в серці сьогодні!
Хай милують око веснянії квіти,
І будуть щасливі дорослі та діти!!
Христос Воскрес!

Здавна одним із символів Великодня є писанка — символ зародження нового життя. Писанкарство — прадавнє українське ремесло. Кожен колір, кожен елемент писанки має своє значення, завдяки якому писанка вважається оберегом.

02 травня 2019 року бібліотекарем шкільного відділу центральної  бібліотеки Валентиною Юхимчук проведено народознавчу веселку  «Писанка – символ життя» для учнів ліцею 2-х класів  Бібліотекар розповіла дітям про обряди та традиції    писанкарства, чим відрізняється писанка від крашанки, яке значення мають кольори та орнаменти писанок. Відвідувачі мали змогу познайомитись з книжковою виставкою, на якій представлені книги етнографів  О.Воропая, В. Скуратівського, Т.О.Коновал, що висвітлюють національні особливості Великодніх свят, розкривають таємницю писанкарства.

Нехай воскресне у душах кожного усе найкраще на землі – непохитна віра, щира відданість і вічна любов. Миру, здоров’я, злагоди усім! Христос Воскрес!