Бюджет участі, як інструмент розвитку громади

Дата: 22.03.2019 16:21

Сьогодні Демидівську ОТГ з ознайомчим візитом відвідала експертка Західноукраїнського ресурсного центру Уляна Волошинівська. Протягом 2019 року громада візьме участь у реалізації проекту «Бюджет участі, як інструмент розвитку громади», що впроваджується за підтримки  Програми «U-LEAD з Європою».

В рамках заходу за участі селищного голови Віктора Іщука, заступника начальника фінансового відділу селищної ради Миколи Катерняка, начальника відділу економічного розвитку, інвестицій та регуляторної діяльності селищної ради Сергія Щербатюка та спеціаліста І категорії відділу організаційно-кадрової роботи апарату виконавчого комітету селищної ради Олени Сунічук відбулось обговорення необхідних кроків із запровадження бюджету участі.

Допомога, яку надаватиме ЗУРЦ, охоплюватиме комплекс консультаційних, інформаційно-просвітницьких та навчальних заходів, направлених на  підвищення спроможності жителів громад  самим приймати рішення, куди витрачати частину місцевого бюджету, щоб поліпшити життя громади. Очікується, що такий процес  буде закріплений у нормативних документах відповідних ОТГ.

Демидівська селищна рада завдяки реалізації проекту отримає:

• експертно-консультаційний супровід для запровадження у громаді бюджету участі;
  • можливість для трьох представників ОТГ пройти навчання на дводенному семінарі щодо методології запровадження бюджетів участі;
  • навчальна поїздка для громад-учасниць проекту до 4 громад / міст Західної України, де успішно функціонують інструменти громадської участі (зокрема, бюджет участі),
  • проведення безкоштовного навчання для бажаючих активістів, які планують подати свої пропозиції на конкурс проектів,
  • пакет методичних матеріалів.