До Дня пам’яті героїв Крут.

Дата: 28.01.2019 17:26

Нема любові понад ту,
Що окропила кров’ю Крути,
І ту гарячу кров святу
Повік Вкраїні не забути.

29 січня – День пам’яті героїв Крут. Український народ щороку вшановує пам’ять молодих борців за волю, полеглих під залізничною станцією Крути. Ця битва, яку небезпідставно порівнюють зі всесвітньо відомим боєм під Фермопілами, стала символом героїзму та відданості Українській державі й національній ідеї, а її дата – 29 січня 1918 року – днем національної трагедії.

До цієї дати 28 січня 2019 року бібліотекарем дитячого відділу Демидівської центральної бібліотеки Людмилою Чудік для учнів Демидівського ліцею проведено годину - реквієм «Ніколи не забути цих юних душ нескорений політ». Бібліотекар розповіла про трьохсот студентів та гімназистів, які вступили в нерівний бій з солдатами більшовицької армії. Ці молоді хлопці показали приклад мужності, відваги, відданості своїй рідній Батьківщині.

Присутні з цікавістю переглянули відеофільм «Памятай про Крути 1918» та викладку літератури «Крути: подвиг і трагедія» ,  висловлювали свої враження,  про ті далекі події, але такі близькі нам сьогодні.   Учень 5 - А класу Олександр Палагей   прочитав вірш Павла Тичини  «Пам яті тридцяти», присвячений героям Крут.  Пам’ять  полеглих Героїв, вшанували хвилиною мовчання.