ПРО ФОРМУВАННЯ БЮДЖЕТУ ДЕМИДІВСЬКОЇ ОТГ НА 2019 РІК

На даний час у селищній раді триває процес формуванням бюджету Демидівської об’єднаної територіальної громади  на 2019 рік.

При плануванні дохідної частини селищного бюджету враховуються норми Бюджетного та Податкового кодексів України та основні макропоказники економічного і соціального розвитку України на 2019–2021 роки, схвалені постановою Кабінету Міністрів України від 11.07.2018 № 546, а саме:

Під час складання проекту селищного бюджету на 2019 рік в частині видатків буде враховано положення пункту 18 розділу VI «Прикінцеві та перехідні положення» Бюджетного кодексу України щодо застосування програмно-цільового методу у бюджетному процесі на рівні місцевих бюджетів, які мають взаємовідносини з державним бюджетом, фактичне виконання дохідної частини селищного бюджету за січень-листопад 2018 року, застосування єдиної ставки (18%) оподаткування доходів фізичних осіб, підвищення мінімальної заробітної плати та прожиткового мінімуму.

При розрахунках показників видатків будуть враховані основні прогнозні макропоказники економічного і соціального розвитку та підвищення розмірів державних соціальних стандартів:

Фото без описуУ 2019-2021 роках  прожитковий мінімум та рівень його забезпечення підвищуватиметься темпами, що на 2 відсоткових пункти перевищують показник прогнозного індексу споживчих цін на 2019-2021 роки. Зростання розмірів прожиткового мінімуму відбуватиметься з 1 липня та 1 грудня відповідного року. Прожитковий мінімум становитиме:

Фото без описуДля розрахунку потреби в коштах на оплату комунальних послуг та енергоносіїв (КЕКВ2270) у 2019-2021 роках прогнозується до обсягу коштів,  які передбачені у бюджеті поточного року зі змінами, застосовувати коефіцієнт в середньому 1,1 з урахуванням такого:

При складанні проекту селищного  бюджету враховується у першочерговому порядку потреба в коштах на оплату праці працівників бюджетних установ відповідно до умов оплати праці та розміру мінімальної заробітної плати; на проведення розрахунків за електричну та теплову енергію, природний газ, водопостачання, водовідведення, інші енергоносії та послуги зв’язку, які споживаються бюджетними коштами.

Міністерством фінансів надано на 2019 рік обсяги міжбюджетних трансфертів бюджету Демидівської ОТГ, передбачених статтею 97 Бюджетного кодексу України, в наступних розмірах:

– освітня субвенція – 23 929,7 тис.грн. (на оплату праці з нарахуваннями педагогічних працівників (ст.103-2БКУ);

– медична субвенція –  7 471,6 тис.грн.(для оплати поточних видатків, крім видатків на оплату комунальних послуг та енергоносіїв (ст.103-4БКУ) ;

– базова дотація –  5 265,3 тис.грн.

Також доведено попередні обсяги міжбюджетних трансфертів з обласного бюджету селищному бюджету на 2019 рік:

- дотація з місцевого бюджету на здійснення переданих з державного бюджету видатків з утримання закладів освіти та охорони здоров’я за рахунок відповідної додаткової дотації з державного – 3 108,5 тис.грн.;

- субвенція з місцевого бюджету на відшкодування вартості лікарських засобів для лікування окремих захворювань за рахунок відповідної субвенції з державного бюджету – 60,7 тис.грн.

Начальник фінансово-економічного відділу                 В.Ф. Леоновець