Напередодні, 26 червня, відбулась зустріч селищного голови з представниками бізнесу у зв’язку з необхідністю прийняття нових ставок податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки. Підприємці, власники нерухомості у центрі громади, висловили своє занепокоєння з приводу потенційного збільшення навантаження на бізнес, мотивуючи підвищенням податку.

Нагадаємо, у 2018 році діють різні ставки податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, у різних старостинських округах. Так, по Демидівці, Лішні та Дублянах встановлено 0,25% від розміру мінімальної заробітної плати, у Пляшевій, Солоневі та Острові – 1%, а у Вербні і Товпижині – 1,5%.

У проекті рішення пропонується для різних типів нерухомості на всій території громади встановити різні ставки податку – від 0,1% для складських приміщень до 1,5% для барів і ресторанів. В більшості об’єктів ця величина становитиме 0,5%. Наприклад, за магазин площею 100 м кв доведеться заплатити 3,7 тис грн в рік.

27 червня в Будинку культури на спільному засіданні постійних комісій селищної ради обговорили проекти рішень про місцеві податки та збори на 2019 рік. Присутні розглянули встановлення ставок єдиного транспортного податку, податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, земельного податку.

За словами селищного голови Віктора Іщука, рішення про становлення ставок місцевих податків має бути виваженим та враховувати інтереси усіх сторін.

«Усі без виключення пропозиції, які надійшли, чи ще надійдуть від підприємців, депутатів міської ради, якщо вони не суперечитимуть законодавству України, будуть за можливості враховані» - зазначив селищний голова.

Через те, що в 2018 році у дію увійшли зміни в законодавстві, будь-які пільги чи понижені ставки можуть вважатися як державна допомога. Тому, суб’єкти підприємницької діяльності мають обґрунтувати причини, чому їм необхідні пільги з оподаткування і куди буде спрямована та частина коштів, яка не надійде до бюджету громади.

Як розповів начальник відділу економічного розвитку, інвестицій та регуляторної діяльності селищної ради Сергій Щербатюк, виконком не має на меті навантажити бізнес, однак сьогодні на це є вимоги законодавства. Якщо селищна рада прийме рішення знизити податки, уповноважені органи розпочнуть перевіряти підприємства щодо використання державної допомоги. У випадку, якщо будуть виявлені невиконання зазначених у обґрунтуваннях позицій, недораховані суми податків будуть стягнуті до бюджету.

Під час засідання було враховано позицію присутніх підприємців і на сесію селищної ради, що відбудеться 30 червня, пропонується винести проект рішення зі ставками податків, щодо яких досягнуто домовленості.

Запропоновані зміни на нерухоме майно відчують лише жителі громади, які мають у власності квартири площею більше 60 кв.м , чи будинки - більше 120 кв.м. або значні площі комерційної нерухомості. Таких в Демидівській селищній раді одиниці.

У інших містах і об’єднаних територіальних громадах України ставки місцевих податків та зборів є значно вищими. Зокрема, у Боремлі, Млинові та Луцьку, що розташовані поруч, у наступному році ставки податків на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, земельного податку, єдиного податку не відрізняються у меншу сторону, а в деяких випадках є вищими.