"Майбутнє належить тим, хто вірить у красу своєї мрії» 
Елеонора Рузвельт

 12 квітня 1961 року став визначним днем у історії людства. Саме у цей день космонавт Юрій Гагарін на космічному кораблі «Восток» з космодрому «Байконур» вперше у світі зробив орбітальний обліт Землі, який тривав 108 хвилин. В Україні 12 квітня відзначається як День працівників ракетно-космічної галузі України.
  Сьогодні у Пляшевському ліцеї відбувся фестиваль повітряних зміїв "Запусти мрію в небо", а також конкурс на кращу конструкцію повітряного змія. Змагалися команди учнів 1, 2, 4, 5, 7 класів. Журі (Гогой Г.М., Скруха П.Д., учні 11 класу) оцінювали дизайн, оригінальність, складність конструкції, акуратність виготовлення літаючих моделей, а також якість їх польоту. Усі учасники показали хорошу підготовку до конкурсу, фантазію під час оформлення конструкцій. Найвищими балами журі оцінило політ змія, виготовленого учнями 4 класу. Видовищними були запуски прямокутних зміїв (2 та 5 класи), а також ромбовидного змія, сконструйованого семикласниками. А найменші учасники, учні 1 класу, підняли у повітря цілу зграйку барвистих мініатюрних зміїв. П'ятикласники продемонстрували дві власноруч змайстрованих конструкції з оригінальним дизайном. Ромбовидний змій учнів 7 класу виділявся своєю дзеркальною обшивкою, котра виблискувала на сонці. А другокласники на своїй саморобці зобразили героя улюбленого мультфільму.

  

  

  

  Поза конкурсом у фестивалі взяли участь оригінальні конструкції повітряних зміїв: "Ворона", що у польоті дивовижно схожий на справжнього птаха, коробчастий ромбовидний змій, а також змій-ракета, польоту якого з нетерпінням очікували всі учасники дійства. Випробування змія-ракети було символічним у Міжнародний день польоту людини в космос і відбулося успішно. 

 Учасникам та глядачам фестиваль надав чимало позитивних емоцій, а кожна команда отримає заслужені дипломи та нагороди. Хочу подякувати журі, учасникам, а також вчителям, які допомагали школярам у підготовці до конкурсу: Надії Степанівні Чубай, Ларисі Яківні Сьомак та Ларисі Володимирівні Хом'як.