День пам'яті героїв Крут

Дата: 30.01.2018 16:00

В Пляшевському ліцеї відбулася історико-патріотична виховна година, яку підготували учні 11 класу, присвячена Дню пам'яті героїв Крут. Адже 100 років тому, 29 січня 1918-го відбулася трагічна, але разом з тим і героїчна подія – бій під Крутами. Трохи більше як півсотні українських воїнів-добровольців на чолі з Аверкієм Гончаренком намагалися стримати наступаючий на Київ приблизно п’ятитисячний загін російських червоногвардійців. Хоча збройні сутички між прихильниками Української Народної Республіки і Радянської Росії тривали ще від листопада 1917 року, саме бій під Крутами символічно став вважатися першим боєм незалежної України проти Росії у ХХ столітті.