367-ма річниця битви під Берестечком

Мене славні запорожці

Своїм трупом вкрили.

Т.Г.Шевченко

10 червня, на території Національного історико-меморіального заповідника «Поле Берестецької битви» у с. Пляшева, Радивилівського району, відзначають 367-ту річницю битви під Берестечком , у Свято-Георгіївському Соборі відбувалось патріарше богослужіння та Вселенська панахида за спокій душ загиблих українських козаків і новітніх українських героїв, які полягли за незалежність України. Службу очолив святійший патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет у співслужінні 18 архієреїв та духовенства Київського патріархату з усієї України.

Після богослужіння відбулася урочиста хода та покладання квітів до Пам’ятника загиблим козакам.

На кілька днів у Пляшевій було створено справжній козацькій табір, територією якого розгулювали козаки, була представлена бойова атрибутика часів національно-визвольної війни та готувався смачний куліш.

Окрім святкувань та веселощів, гості могли відвідати музей та придбати різноманітні товари – починаючи з вишиванок, глиняного посуду, виробів з дерева і закінчуючи прикрасами, різними напоями, стравами.

Діти забавлялися на атракціонах, молодь активно робила світлини на мальовничих просторах.

Коментарі:

Ваш коментар може бути першим :)